Jakie drzwi wybrać

Jakie drzwi wejściowe wybrać do domu?

 

Wybór drzwi nie jest prosty. Na rynku jest wiele rodzajów drzwi, różnią się wieloma aspektami jak np. materiałem, grubością, typem bezpieczeństwa,  sposobem otwierania. Drzwi mają spełniać nie tylko funkcję praktyczną, czyli mają się otwierać i zamykać. Ważne są funkcje takie jak ochrona przed włamaniem, obrona przed zimnem, oraz funkcję estetyczną czyli mają być wizytówką domu. Coraz częściej architekci projektują drzwi wejściowe o niestandardowych wymiarach. Modne są wszelkie dostawki, które znacznie doświetlają ciemne, zazwyczaj przedsionki. Jak w nawałnicy tych informacji i ilości rodzajów drzwi wybrać optymalne dla nas? Należy zastanowić się, jakie cechy drzwi są dla nas najważniejsze? Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy poszczególnych drzwi.

 

DRZWI ALUMINIOWE: TRWAŁOŚĆ I RÓŻNORODNOŚĆ KONSTRUKCJI

Nie bez powodu w większości sklepów drzwi są wykonane z aluminium. Jeśli poszukujesz drzwi do lokalu usługowego to drzwi aluminiowe będą najlepszym wyborem. Materiał ten jest bardzo odporny na wielokrotne otwieranie i zamykanie. Pozwala na tworzenie wielu rozwiązań konstrukcyjnych, naświetla, dostawki łączenia z fasadami nie są problemem. Pozwala na spełnianie wizji każdego, nawet najbardziej wymagającego architekta. Do wykończenia takich drzwi używamy wypełnień drzwiowych firmy Veyna lub Unikam, pozwala to na stworzenie drzwi w każdym możliwym stylu architektonicznym. W budynkach o nowoczesnym wyglądzie dobrze wyglądają również drzwi z całkowitym przeszkleniem, np. piaskowaną szybą z dowolnym wzorem. Dla bezpieczeństwa szybę możemy wykonać jako antywłamaniową. Modnym wykończeniem takich drzwi może być pochwyt ze stali nierdzewnej na całej długości skrzydła. Fajnym rozwiązaniem w takich drzwiach jest możliwość otwierania za pomocą linii papilarnych, lub panelu z kodem, dzięki czemu nie będzie już konieczne noszenie ze sobą kluczy. Ilości rozwiązań jest naprawdę wiele.

jakie drzwi aluminiowe ?

Drzwi aluminiowe VITRON

 

DRZWI PCV: KOMPATYBILNOŚĆ Z OKNAMI PCV I DOPASOWANIE WYMIARÓW DO OTWORU:

Drzwi PCV wykonywane są w tych samych okleinach co okna, daje to możliwość dokładnego dopasowania koloru okien i drzwi, dzięki czemu wszystko tworzy doskonałą całość. Drzwi z PCV są robione dokładnie na wymiar jaki jest potrzebny do wypełnienia otworu w budynku, nie ma obawy że wymiar otworu nie będzie pasował do standardu. Jest to ważne szczególnie przy wymianie drzwi w starym budownictwie. W drzwiach PCV, możemy zastosować naświetla i dostawki. Bardzo ważnym aspektem drzwi PCV jest doskonała ochrona przed zimnem. Drzwi wejściowe PCV mogą osiągać współczynnik Ud=0,8, być wypełnione szybą lub panelem dekoracyjnym firmy VEYNA lub Unikam. Wygląd drzwi może być dopasowany do indywidualnych predyspozycji klienta.

Jakie drzwi plastikowe

DRZWI DREWNIANE: PRESTIŻ I EKOLOGIA

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych, ale moda na drewno w architekturze wraca i jest coraz częściej wybierane. Produkty z prawdziwego drewna kojarzą się nam z prestiżem i luksusem. Niewątpliwie dużym atutem drzwi drewnianych jest ekologiczność produktu. Drewno jest materiałem w 100% biodegradowalnym, oprócz tego pozwala na osiąganie świetnych parametrów przenikania ciepła, nawet Ud=0,58. Przy odpowiedniej pielęgnacji drzwi drewniane będą bardzo trwałe. Niestety ze względu na skomplikowany proces produkcji i cenę materiału, będzie to również wybór najdroższy.

jakie drzwi drewniane

Drzwi drewniane CAL kolekcja klasyczna model Malinów

 

 

 

DRZWI STALOWE – EKONOMIA I TRWAŁOŚĆ

Drzwi stalowe są tańszą alternatywą. Zapewniają solidną ochronę przeciw włamaniową przy jednoczesnym zachowaniu estetyki. Drzwi stalowe choć kojarzą się głównie ze minimalizmem, występują również w modelach o wyglądzie klasycznym. Drzwi stalowe występują w wielu okleinach zbliżonych do okien PCV, dzięki czemu bez problemu można dobrać kolor do okien. Nowoczesna technologia drzwi stalowych pozwala na uzyskanie naprawdę dobrych współczynników przenikania ciepła.

 

jakie drzwi stalowe

Drzwi wejściowe stalowe KMT model Xs5

 

 

SPODOBY OTWIERANIA – PRAWE CZY LEWE?

Odwieczny problem przy zamówieniu drzwi, prawe czy lewe? Sposób otwierania drzwi określa strona zawiasów. Czyli jeśli zawiasy są po lewej stronie- drzwi są lewe, jeśli po prawej – drzwi są prawe. Do tego dochodzi czy drzwi mają się otwierać do wewnątrz, czy na zewnątrz? Poniższy rysunek powinien nieco ułatwić sprawę.

montaż bramy